•   Yurdumuzun kapasitesi 300 kişi olarak belirlenmiş ancak öğrencilerimizin rahatı düşünülerek 200 kişilik kapasite ile sınırlandırılmıştır. Tüm odalarımız 158 öğrencinin en rahat konaklayabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Yurdumuzda 36 apart daire, 8 adet 2 kişilik özel oda bulunmaktadır.

       Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde, özel yurt statüsündeki Özel Lider Kız Öğrenci Yurdu, Sakarya/Hendek merkezde bulunmaktadır. Yurdumuz, konumu itibarı ile Sakarya Üniversitesi Hendek Kampüsü'ne kolay ulaşım imkanı sağlamakta; kampüse sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

       Atatürk ilke ve inkılaplarından hiçbir zaman ödün vermeyen ve çağdaş yönetim anlayışıyla öğrencileriyle bütünleşmeyi esas alan Özel Lider Kız Öğrenci Yurdu, başarının konaklama ve çalışma şartları ile doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli bir ortam sağlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.

       Sıcak aile ortamımız ve deneyimli kadromuz ile rahatınız ve huzurunuz için tüm imkanları sağlayabilmek en büyük kazancımızdır.

       Öğrencilerimizin başarısı, bizim başarımızdır.

    No images found.